example lesson plan

2
UNITAT DIDÀCTICA: My Family GRUP CLASSE DURADA PERÍODE CURS ESCOLAR PROFESSOR/A Segon 4 setmanes Tercer trimestre 20xx-20xx Lluc ÀREES/MATÈRIES TÍTOL I JUSTIFICACIÓ DE LA UNITAT Socials, Matemàtiques, Música, Art, TIC My family. En aquest curs han coincidit una diversitat important d’unitats familiars: monoparentals, mosaic, separades, etc. Es treballarà aquesta situació des de diferents àmbits per tal de fer un mural explicatiu al vestíbul de l’escola. OBJECTIUS D'APRENENTATGE COMPETÈNCIES BÀSIQUES CRITERIS D'AVALUACIÓ Explicar, de manera comprensible i en anglès, quins són els membres de la unitat familiar. Verb d’acció + actitud + objecte + (context + finalitat) Competència comunicativa Expressió oral Comprensió oral 1 2 Presenta, de manera entenedora, la seva família davant la classe. És capaç de identificar membres de les altres famílies dels companys Presentar, visualment, en una graella, els membres de la família i les seves edats. Competència comunicativa Expressió escrita Competència comunicativa audiovisual Competència d’autonomia i iniciativa personal 3 Escriu el vocabulari sense errors so-grafia 4 Organitza la informació en una graella de manera comprensible i ordenada, fent ús del regle 5 Obté informació a casa sobre la seva família i la porta a classe per processar-la ... Competència artística 6 ... CONTINGUTS Family relationship vocabulary: mum, dad, brother, sister, granny, granddad, uncle, auntie, cousin (baby, pets) Who’s this? This is my dad. How old is your sister? She’s 10. Who is Joan? Joan is my brother. He’s 5 ACTIVITATS D'ENSENYAMENT/APRENENTATGE I D'AVALUACIÓ Sessió 1 Enric Calvet, 2009

Upload: enric-calvet

Post on 30-Jul-2015

1.768 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Example Lesson Plan

UNITAT DIDÀCTICA: My Family

GRUP CLASSE DURADA PERÍODE CURS ESCOLAR PROFESSOR/A

Segon 4 setmanes Tercer trimestre 20xx-20xx Lluc

ÀREES/MATÈRIES TÍTOL I JUSTIFICACIÓ DE LA UNITAT

Socials, Matemàtiques, Música, Art, TIC My family.En aquest curs han coincidit una diversitat important d’unitats familiars: monoparentals, mosaic, separades, etc. Es treballarà aquesta situació des de diferents àmbits per tal de fer un mural explicatiu al vestíbul de l’escola.

OBJECTIUS D'APRENENTATGE COMPETÈNCIES BÀSIQUES CRITERIS D'AVALUACIÓ

Explicar, de manera comprensible i en anglès, quins són els membres de la unitat familiar.

Verb d’acció + actitud + objecte + (context + finalitat)

Competència comunicativa Expressió oral

Comprensió oral

1

2

Presenta, de manera entenedora, la seva família davant la classe.És capaç de identificar membres de les altres famílies dels companys

Presentar, visualment, en una graella, els membres de la família i les seves edats.

Competència comunicativa Expressió escrita

Competència comunicativa audiovisual

Competència d’autonomia i iniciativa personal

3 Escriu el vocabulari sense errors so-grafia

4 Organitza la informació en una graella de manera comprensible i ordenada, fent ús del regle

5 Obté informació a casa sobre la seva família i la porta a classe per processar-la

... Competència artística 6 ...

CONTINGUTS

Family relationship vocabulary: mum, dad, brother, sister, granny, granddad, uncle, auntie, cousin (baby, pets)Who’s this? This is my dad. How old is your sister? She’s 10. Who is Joan? Joan is my brother. He’s 5

ACTIVITATS D'ENSENYAMENT/APRENENTATGE I D'AVALUACIÓ

Sessió 1 Descripció del desenvolupament de la seqüència didàctica (activitat d'iniciació, desenvolupament, síntesi) Metodologia (materials i recursos, organització social de l'aula, atenció a la diversitat, paper del professorat i de l'alumnat…)

Sessió 2...

Enric Calvet, 2009